Yükleniyor

Masaüstü Uygulama


Masaüstü Uygulama Nedir?

MMasaüstü uygulamalar, web uygulamalarından farklı olarak kullanıcının makinesi üzerinde çalışan; ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklara yine bu makineden erişen yazılımlardır. Daha çok kapalı devre çalışılması gereken işler için tercih edilen bu uygulamalar, web uygulamalarına göre daha hızlı ve seridir.

Masaüstü bir uygulamaya ihtiyacınız varsa önce hangi işletim sisteminde (MacOS,Windows,Linux vb.) kullanacağınıza bağlı olarak, iyi bir teknoloji seçim yapılması gerekmektedir.

Masaüstü Uygulamanın Avantajları Nelerdir?

Masaüstü uygulamalar web sitelerden daha hızlı
Masaüstü uygulamalar, bir tarayıcı aracılığıyla değil doğrudan var olduğu sistem kaynaklarıyla çalışır. Bu da masaüstü uygulamaları daha hızlı ve seri bir hale getirir. Bu sebepten ötürü, doğru teknolojiyle doğru şekilde kodlanmış bir masaüstü uygulamanın performansını; kullanıldığı makinenin performansı belirleyecekir.
Masaüstü uygulamalar, işletmenizin sistemini oluşturur
Masaüstü uygulamalar işletmelerin vazgeçilmezidir. Çünkü bu uygulamalar, şirket çalışanlarının bilgisayarlarında açık kaldığı sürece bildirim gönderebilir, gerekli hatırlatmaları yapabilirsiniz.
Daha güvenlidir
Masaüstü uygulamalar, ihtiyaca bağlı olarak internetsiz ortamda da çalışabilir. Bir uygulamanın internete açık olmaması, bu uygulamayı daha güvenli kılar. İşletme içerisinde takip edilmesi gereken işler, stok, hesap ve girdi-çıktı bilgileri; daha güvenli olması sebebiyle kapalı devre masaüstü uygulamalarda tutulabilir.
Masaüstü maliyetleri düşürür
Web uygulamalarında karşımıza çıkan hosting, domain, ssl, veritabanı gibi maliyetler; masaüstü uygulamalarda büyük oranda düşürülebilir. Çünkü kapalı devre çalışan bu uygulamalar, depolama ve güvenlik gibi ihtiyaçları kurulu olduğu makinenin sisteminden giderebilirler.

Masaüstü Uygulama Ne Kadar Zaman Alır?

Uygulama da talep edilen özellik ve ihtiyaçlara göre bir takvim oluşturulur.Ortalama olarak bir masaüstü uygulamanın geliştirilmesi 1-3 ay sürmektedir.

Bir masaüstü uygulama geliştirmeden önce nelere dikkat edilmelidir?

  • Uygulamanıza uygun teknoloji seçimi
  • Geliştirilmesini istediğiniz masaüstü uygulamanın amacına ve kullanım yoğunluğuna en uygun, kullanmak istediğiniz platformun gerekliliklerini en doğru şekilde karşılayan masaüstü geliştirme teknolojisinin seçilmesi gerekir.

  • Uygulamanızın amacını tanımlama
  • Dikkat edilmesi gereken en önemli hususlarda bir diğeri, uygulamanın amacını tam manasıyla tanımlamaktır. Masaüstü uygulamalar daha çok ihtiyaca yönelik geliştirilir ve bu ihtiyacın yanlış tanımlanması ortaya koyulan kaynakların boşa gitmesine yol açabilir.

Uygulama Yapım Süreci Nasıl İşliyor

Uygulama Geliştirme Süreci

ÖN GÖRÜŞME

İsteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı daha iyi anlayabileceğimiz birlikte proje hakkında beyin fırtınası yapabileceğimiz bir tanışma toplantısı yapılır. Toplantıya başlamadan önce taraflar arasında bir gizlilik sözleşmesi imzalanır.(Bilgilerin gizliliği adına gizlilik yükümlüğüne uyulması için gerekli tedbirler alınarak bu çerçevede yazılı prosedürler oluşturulmaktadır.)
Tanışma

Analiz ve Teknoloji Seçimi

Projenin fizibilte raporlarının hazırlanması.Projenin hangi platformlarda(IOS,ANDROİD,Hybrit) çalışacağının kararlarının verilmesi ve kullanılacak teknolojilerin seçilmesi.

Analiz

Teklif Aşaması

Hazırlanan raporların sonucunda projenin maliyeti hesaplanır.Fiyat ve işin süresini bildiren teklif dosyası iletilir.

Teklif

Sözleşme Aşaması

Şirket avukatlarımız tarafından iki tarafında çıkarları doğrultusunda bir iş sözleşmesi hazırlanıp iki tarafta da bir kopyası olacak şekilde imzalanır.

Sözleşme

Kodlama & İlk Önizleme

Projenin tasarımlarının tamamlanması ve kodlamada belirli bir noktaya gelinmesiyle müşterinin ilk önizlenimlerini almak adına projenin ilk sunumu gerçekleştirilir.Düzeltilmesi veya çıkartılması gereken noktalar(olması durumunda) belirlenir.Ve proje akışı bu düzenlemeler doğrultusunda devam eder.

KodlamaÖnizleme

Projenin Yayınlanması

Proje için müşteri onayı alındıktan sonra gerekli kurulumlar gerçekleştirilir.Ve proje belirlenen platformlarda yayına alınır.

Yayın

Destek Süreci

Projenin teslim edilmesinin ardından takip eden ilk ay boyunca ücretsiz teknik destek hizmetimiz bulunmaktadır.Sonrası içinde her zaman bir telefon uzağınızda olacağız.

Destek