Yükleniyor

Google Reklam Yönetimi


Google Reklam Yönetimi Nedir?

GGoogle Reklam Yönetimi, reklam ajansları tarafından gerçekleştirilen bir hizmettir. Google reklam yönetimi, işletmenizin gelirlerini SEO’ya bağlı kalmadan kısa sürede artırmanızı sağlar. Google Adwords yönetimi, reklamlarınızın istediğiniz ülkede görünmesini sağlayabilir, bölge veya şehir seçimi yapabilirsiniz. Ya da işlemenizi ziyaret etmesi için mağazanıza belirli mesafedeki müşterileri hedefleyerek yeni müşteriler kazanabilirsiniz. Arama motorundan web sitenize yeni ziyaretçiler çekmek için Google’ın reklam bölümüne reklam vermeniz akıllıca ve anlık bir dijital pazarlama hamlesidir. Örneğin telefon ile aranmayı hedefliyorsanız internet satışlarınızı Google’ın arama reklamları ile kolayca artırabilir veya müşterilerinizi rekabetçi arama sonuçlarında görünür kılmak için Google Adwords (Ads) reklam yönetimi tam markanız için gerekli olan bir hizmettir. Google Adwords reklam yönetimi talebinizin ardından Google reklamları ile ilgilenen hesap uzmanlarımız reklam panelinizin kurulumunu gerçekleştirir ve stratejinizi planlar. Reklamların hazırlanma süreci strateji planlamasından sonra yapılmaktadır. Reklam stratejilerimizi müşterileriniz sunduğunuz ürün veya hizmetleri Google’da aradıkları anda size ulaşması için geliştiririz. Google Adwords internet reklamları ile Google arama motorunda rakiplerinizin üstünde yer alabilir il bazlı ve yerel bazda ulusal ve uluslararası markalarla Google reklamları ile rekabet edebilirsiniz. Google Adwords’ün yeniden pazarlama teknolojisini kullanarak web sitenize gelen ziyaretçilere reklamlarınızı tekrar gösterebilirsiniz. Ziyaretçilerinizin vakit geçirdiği diğer internet sitelerinde de reklamlarınızı gösterebilir ve geri dönüş oranlarını artırabilirsiniz. Yeniden Pazarlama kampanyalarında, web sitenize ilk defa girmiş kişiler Google’ın reklam ve Analytics sistemi tarafından kayıt altına alınır. Reklamlarınız ile karşılaşan etkileşime geçen veya geçmeyen kişiler reklamınızı bir kez daha gördüğünde marka bilinirliğiniz artar, kararsız müşterilerinizi ürünlerinizi satın alması için teşvik edersiniz.

Google Reklam Modelleri

Arama Ağı Reklamları
Google Ads Reklamları, arama ağında reklam vermeye başlayarak ürün veya hizmetlerinizle alakalı bir arama yapıldığında arama sonuçlarında üst sıralarda yer alırsınız. Bu sayede hali hazırda ürün veya hizmetlerinize ihtiyaç duyan potansiyel müşterilerinizi web sitenize çekme fırsatı yakalarsınız. Google reklamları ürün veya hizmetinizle ilgili arayışta olan müşterilere ulaştığı için sizinle ilgili olmayan kişilere fazladan bütçeden harcaması yapmaz. Böylece diğer reklam mecralarına göre çok daha düşük bütçelerle daha başarılı sonuçlar alırsınız.
Görüntülü Reklamlar
Google Görüntülü Reklam Ağı sayesinde ürün ya da hizmetinize özel olarak hazırlanan görsel materyalin ilgili ve yüksek trafik alan kaliteli web sitelerinde gösterilmesini sağlayabilirsiniz. Görsel materyal içermesi açısından son derece etkili bir reklam türüdür. Bu reklam türü ile ön plana çıkarmak istediğiniz ürün ya da hizmetlerinizi hem en doğru müşteri ile buluşturur hem de marka bilinirliğinize katkı sağlarsınız.
Alışveriş Reklamları
E-ticaret siteleri için en avantajlı reklam türü olan Google Alışveriş Reklamları (Google Shopping Ads) ile ürünlerinizle ilgili arama yapan kullanıcılara ürünlerinizi ücretsiz olarak gösterebilirsiniz. Google alışveriş sonuçları başlığı altında ürününüzün fiyatı, görseli ve açıklamasıyla beraber reklamlarınız gösterilir. Bu aşamada sizin ve diğer reklamverenlerin ürünlerini gören kullanıcılar değerlendirme yaparak aradıkları kriterlere uygun ürüne tıklayıp reklamverenlerin web sitelerine ulaşır. Sitenizdeki diğer basamakların atlanarak kullanıcının direkt satın al sayfasına yönlendirilmesi de satışı oldukça hızlandıran bir özelliktir. Fiyat avantajı olan ürünleriniz ya da elinizdeki stoğu hızlıca eritmek istediğiniz ürünlerde son derece etkili bir reklam türüdür.
YouTube Reklamları
YouTube Reklamları sayesinde, dünyanın en çok kullanılan video paylaşım sitesinde, görsel reklamlarınız yayınlanır ve görselliğin gücü sayesinde firmanızın hedeflerini ve hizmetlerini çok daha akılda kalıcı bir şekilde tanıtabilirsiniz. YouTube Reklamları işinizin doğru kullanıcılara ulaşmasında TV reklamlarına göre daha etkilidir. Böylece hem web sitenize trafik artışı sağlanır hem de markanızın bilinirliği artar. Ürün ya da hizmetleriniz hakkında oluşturacağınız ilgi çekici bir görsel içeriği ( resimli banner ya da video ) hedeflediğiniz kitleyle YouTube üzerinde buluşturabilirsiniz. YouTube’a yüklenen her video bir reklam alanı olabilir.

SEO ve Google Reklam Farkı Nedir?

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) sabır isteyen, uzun sürelerde etkileyici sonuçlar elde edebileceğiniz bir site çalışmasıdır. Google Ads’te ise süre açısından bunun aksine çok hızlı bir biçimde reklamları başlatarak, sitenize potansiyel müşterilerinizi çekmeye başlayabilirsiniz.

Google Reklam Vermenin Maliyeti

GGoogle Reklamlarında, Google reklam maliyeti konusu tamamen sizin kararınız. Aylık ayıracağınız bütçe ister 10bin ₺, ister 500 ₺ olabilir. Fakat sektörünüze göre değişiklik gösterebilen rakiplerinizin Google reklam bütçeleriyle rekabet edebilmek istiyorsanız bütçenizi ona göre ayarlamanız mantıklı olacaktır. Google arama ağı reklamlarında yalnızca reklamlarınıza kullanıcılar tıkladığınızda bütçe harcarsınız. Reklamlarınızın gösterilir ancak tıklanmazsa bütçenizden eksilme olmayacaktır. Bunu telefonlardaki kontör gibi düşünebilirsiniz.

Uygulama Yapım Süreci Nasıl İşliyor

Uygulama Geliştirme Süreci

ÖN GÖRÜŞME

İsteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı daha iyi anlayabileceğimiz birlikte proje hakkında beyin fırtınası yapabileceğimiz bir tanışma toplantısı yapılır. Toplantıya başlamadan önce taraflar arasında bir gizlilik sözleşmesi imzalanır.(Bilgilerin gizliliği adına gizlilik yükümlüğüne uyulması için gerekli tedbirler alınarak bu çerçevede yazılı prosedürler oluşturulmaktadır.)
Tanışma

Analiz ve Teknoloji Seçimi

Projenin fizibilte raporlarının hazırlanması.Projenin hangi platformlarda(IOS,ANDROİD,Hybrit) çalışacağının kararlarının verilmesi ve kullanılacak teknolojilerin seçilmesi.

Analiz

Teklif Aşaması

Hazırlanan raporların sonucunda projenin maliyeti hesaplanır.Fiyat ve işin süresini bildiren teklif dosyası iletilir.

Teklif

Sözleşme Aşaması

Şirket avukatlarımız tarafından iki tarafında çıkarları doğrultusunda bir iş sözleşmesi hazırlanıp iki tarafta da bir kopyası olacak şekilde imzalanır.

Sözleşme

Kodlama & İlk Önizleme

Projenin tasarımlarının tamamlanması ve kodlamada belirli bir noktaya gelinmesiyle müşterinin ilk önizlenimlerini almak adına projenin ilk sunumu gerçekleştirilir.Düzeltilmesi veya çıkartılması gereken noktalar(olması durumunda) belirlenir.Ve proje akışı bu düzenlemeler doğrultusunda devam eder.

KodlamaÖnizleme

Projenin Yayınlanması

Proje için müşteri onayı alındıktan sonra gerekli kurulumlar gerçekleştirilir.Ve proje belirlenen platformlarda yayına alınır.

Yayın

Destek Süreci

Projenin teslim edilmesinin ardından takip eden ilk ay boyunca ücretsiz teknik destek hizmetimiz bulunmaktadır.Sonrası içinde her zaman bir telefon uzağınızda olacağız.

Destek