Yükleniyor

E-Ticaret


E-Ticaret Nedir?

EE-Ticaret, tam adıyla Elektronik Ticaret; firmalara kendi ürün veya hizmetlerini internet aracılığıyla pazarlama imkanı sunan yeni nesil bir iş modelidir. Kendi içerisinde B2B (Business to business), B2C (Business to consumer), C2C (Consumer to consumer) ve C2B (Consumer to business) olarak dörde ayrılan E-ticaret, daha az maliyetle daha etkili bir tüketici kitlesine ulaşmakta geleneksel ticaretin önüne geçmiştir.

E-Ticaretin Avantajları Nelerdir?

Erişilebilirlik
E-Ticaret sitelerine 7 gün 24 saat, mobil cihazlar, tabletler, bilgisayarlar aracılığıyla erişilebilir. Bu da e-ticareti bir kez daha geleneksel ticaretin dezavantajlarından arındırır.
Düşük Maliyet
E-Ticaret yöntemini kullanan firmalar, iş maliyetlerini ciddi oranda düşürürler. Fiziksel bir mağaza olmadığı için kira, depo, stok ve iş gücü maliyetlerinden büyük oranda kurtulmuş olurlar.
Lokasyon Bağımsızlığı
E-Ticaret siteleri fiziksel bir konuma sahip olmadığı için, dünyanın her yerinden erişilebilir. Bu da satıcıya farklı bölgelerden farklı müşteri kitlelerine ulaşma imkanı sunar.
Devamlı Müşteri
Sms, e-mail, sosyal medya gibi kanallar aracılığıyla reklam yapabilir; müşterilerinizi kampanyalarınızdan kısa sürede haberdar edebilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Ne Kadar Zaman Alır?

Bir E-ticaret sitesinin oluşturulması için gerekli zaman, ihtiyaçlar ve talep edilen özelliklere göre değişmekle birlikte bu süre 1 hafta ile 3 ay arasında değişebilmektedir.

E-Ticaret Yapım Süreci Nasıl İşliyor

E-Ticaret Geliştirme Süreci

ÖN GÖRÜŞME

İsteklerinizi ve ihtiyaçlarınızı daha iyi anlayabileceğimiz birlikte proje hakkında beyin fırtınası yapabileceğimiz bir tanışma toplantısı yapılır. Toplantıya başlamadan önce taraflar arasında bir gizlilik sözleşmesi imzalanır.(Bilgilerin gizliliği adına gizlilik yükümlüğüne uyulması için gerekli tedbirler alınarak bu çerçevede yazılı prosedürler oluşturulmaktadır.)
Tanışma

Analiz ve Teknoloji Seçimi

Projenin fizibilte raporlarının hazırlanması.Projenin hangi platformlarda(IOS,ANDROİD,Hybrit) çalışacağının kararlarının verilmesi ve kullanılacak teknolojilerin seçilmesi.

Analiz

Teklif Aşaması

Hazırlanan raporların sonucunda projenin maliyeti hesaplanır.Fiyat ve işin süresini bildiren teklif dosyası iletilir.

Teklif

Sözleşme Aşaması

Şirket avukatlarımız tarafından iki tarafında çıkarları doğrultusunda bir iş sözleşmesi hazırlanıp iki tarafta da bir kopyası olacak şekilde imzalanır.

Sözleşme

Kodlama & İlk Önizleme

Projenin tasarımlarının tamamlanması ve kodlamada belirli bir noktaya gelinmesiyle müşterinin ilk önizlenimlerini almak adına projenin ilk sunumu gerçekleştirilir.Düzeltilmesi veya çıkartılması gereken noktalar(olması durumunda) belirlenir.Ve proje akışı bu düzenlemeler doğrultusunda devam eder.

KodlamaÖnizleme

Projenin Yayınlanması

Proje için müşteri onayı alındıktan sonra gerekli kurulumlar gerçekleştirilir.Ve proje belirlenen platformlarda yayına alınır.

Yayın

Destek Süreci

Projenin teslim edilmesinin ardından takip eden ilk ay boyunca ücretsiz teknik destek hizmetimiz bulunmaktadır.Sonrası içinde her zaman bir telefon uzağınızda olacağız.

Destek